Przejdź do treści

Rolety ścienne - wady i zalety

Wpadające do mieszkania, biura lub innego miejsca promienie słoneczne ułatwiają funkcjonowanie, jednak czasami są zbyt intensywne, co może się wiązać z przemęczeniem wzroku i niską efektywnością pracy, związaną na przykład z uniemożliwieniem korzystania z monitora komputerowego. W celu zadbania o komfort osób przebywających w danym pomieszczeniu warto wybrać rolety naścienne. Czytając dalej, dowiesz się, jakie są ich zalety oraz wady!

Rolety montowane do ściany – wady

Największą wadą tego rozwiązania jest ingerencja w strukturę ściany, ponieważ rolkę należy najpewniej umieścić na śrubach. Oznacza to, że kiedy postanowi się zdemontować roletę, w ścianie pozostawione zostaną mało estetyczne otwory. Dzisiejsze czasy mają natomiast na to bardzo proste rozwiązanie, ponieważ wspomniany otwór nie wymaga gipsowania ani malowania. Można w nim umieścić zaślepkę, która kosztuje kilkadziesiąt groszy i występuje w setkach wersji kolorystycznych.

Rolety ścienne – zalety

Na samym początku warto odwołać się do powyższej wady. Mimo, że nie jest możliwe osobne regulowanie rolet dla poszczególnych okien, to dla niektórych może to być zaletą. Nie będzie przecież potrzeby zwijania/rozwijania kilku rolet, ale tylko jednej z nich. Do tego dochodzi fakt, że między tkaniną a oknem (kiedy roleta będzie opuszczona) powstanie luka zależna od głębokości wnęki. To doskonała cecha dla miłośników roślin doniczkowych, ponieważ będą one oświetlone, natomiast do pomieszczenia nie będą wpadały intensywne promienie słoneczne.

Najważniejsza zaleta jakichkolwiek rolet, również naściennych, to ochrona pomieszczenia przed intensywnym światłem. Istnieje kilka rodzajów tkanin stosowanych do tych produktów. Wyróżnia się na przykład modele rozpraszające promienie słoneczne, jak i kompletnie je odcinające.

Rolety z powodzeniem chronią także prywatność, co jest szczególnie istotne w skupiskach kamienic i bloków mieszkalnych, gdzie okno sąsiada może się znajdować nawet kilka metrów od własnego. Roleta skutecznie uchroni klienta przed natrętnym, niechcianym wzrokiem.

Rolety naścienne nie wymagają stosowania produktów na wymiar, ponieważ ten rodzaj i tak będzie wystawał poza obręb okiennej wnęki. Z tego powodu jest to rozwiązanie tańsze, ponieważ dystrybutor nie musi przygotowywać specjalnego produktu pod klienta, ale sprzedaje gotowy już asortyment. Sprawia to również, że rolety mogą zostać dostarczone do odbiorcy szybko, bez oczekiwania na personalizację.

W sklepie minirolety.pl rolety ścienne są dostępne w wersjach dzień/noc oraz gładkiej. Pierwsza z nich częściowo przepuszcza światło nawet po pełnym zasłonięciu, natomiast druga pozwala na płynną, precyzyjną regulację wpadających promieni słonecznych. Oba rodzaje wykonane są z najwyższej jakości materiałów, a ich ceny są bardzo atrakcyjne.

Mówiąc w skrócie – warto!

Pamiętaj, że jeżeli chcesz skorzystać z rolet naściennych, to najlepiej jest zaopatrywać się u pewnych dostawców, ponieważ dzięki temu zyskasz pewność, iż kupiony produkt będzie służył przez długie lata.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości